šk. god. 2023./24.

LIK 2024

U sklopu natječaja LIK 2024 učenici su imali zadatak osmisliti dizajn školske uniforme, naslikati je akvarelnom tehnikom i digitalno obraditi koristeći aplikaciju Pixelcut. Likovni radovi učenika bili su iznimno maštoviti i ritmički bogati. Učenice Lana Ačkar i Ema Stanišić su se sa svojim radovima plasirale na županijsku razinu natječaja.

Blaž Gečević, 5. c                 Ema Stanišić, 7. b

Lana Ačkar, 7. a            Dunja Horvat, 6. a

Natječaj „Florijan i ja“

U sklopu natječaja „Florijan i ja“ učenici su likovno interpretirali pjesmu međimurskog pjesnika Florijana Andrašeca „Leto za letom premine“. Rezultat su bili radovi kolorististički bogatih pejsaža i raznih seoskih djelatnosti u pojedinim mjesecima u godini. Likovna inspiracija za slikanje bilo je hrvatsko naivno slikarstvo Hlebinske škole.

Antonia Kovačević, 8. b             Polina Malyarchuk, 8. e

Antea Radas, 8. b

Natječaj „Šumske tajne – otkrivanje čuda prirode“

U sklopu natječaja „Šumske tajne – otkrivanje čuda prirode“ učenici su ponovno pokazali veliku kreativnost i maštovitost koristeći kombinirane likovne tehnike – drvene bojice, flomastere, tempere i kolaž papir. Završni radovi su bogati koloritom, ritmom, naglašenih linija i ploha.

Antonija Kovačević, 8. b         Dunja Horvat, 6.a       Ema Stanišić, 7. b

Bartol Cebić, 6. a

Natječaj „Školski sport i olimpijski pokret“

Učenici su sjajno crtali i slikali sportaše u tehnici fovističkog slikarstva. Radovi su izrazito koloristični, bogato je izražen ritam ploha, a odnos toplih i hladnih boja je ujednačen u kompoziciji.

Blaž Gečević, 5. c      Polina Malyarchuk, 8. e

Dunja Horvat, 6. a