Početak 2. polugodišta

Autor: Administrator , 13. 1. 2021. 18:21

Poštovani roditelji, dragi učenici!

U ponedjeljak, 18.1.2021. započinje drugo polugodište školske godine 2020./2021.

Nastava za 2., 4., 6. i 8. razrede je prijepodne, a za 1., 3., 5., 7. poslijepodne.

Razredni odjeli produženog boravka imaju nastavu prijepodne, a nakon toga program produženog boravka.

Učenici od 5. do 8. razreda imat će nastavu „na daljinu“, uz korištenje informatičke tehnologije kojom su sada svi učenici opremljeni.

Učenici će pratiti svoj redoviti raspored sati i smjenu, te se uključivati u nastavu u stvarnom vremenu.

Neuključivanje u nastavu evidentirat će se kao izostanak koji treba opravdati roditelj, odnosno liječnik.

Učenici razredne nastave (od 1. do 4. razreda) bit će, na način primjeren uzrastu, upoznati sa svim opasnostima koje ih mogu zateći u školskoj zgradi, te će sa svojim učiteljicama vježbati postupanje u tim situacijama.

Isto će se učiniti s učenicima viših razreda nakon njihovog povratka na nastavu uživo, u školu.

Školska zgrada nema oštećenja nakon nedavnog potresa, dok su manja oštećenja nakon proljetnog potresa odavno popravljena.

Obnova stolarije i podova je u tijeku, kao i neki drugi radovi koji ne ometaju odvijanje nastave.

Želeći da se drugo polugodište odvija u miru i sa što manje nepredvidivih situacija, kako bi naši učenici mogli napredovati u obrazovnom i odgojnom smislu,

sve vas srdačno pozdravljaju vaši učitelji i ravnateljica.

Zagreb, 13.1.2021.

Tableti - APN

Autor: Administrator , 6. 12. 2020. 16:08

Na školskim tabletima, koje će učenici 5. i 7. razreda dobiti u sklopu projekta „Škola za život“, potrebno je kreirati APN (Access Point Name) s učeničkim korisničkim podacima (istim podacima kojima učenik pristupa eDnevniku).

Kreiranjem APN-a učenik dobiva neograničen pristup besplatnim sadržajima nenaplatnih domena i 2GB prometa mjesečno putem dobivene SIM kartice od jednog od operatera (Tele2 d.o.o., A1d.o.o. ili Hrvatski Telekom d.d.) koji pružaju svoje usluge u sklopu projekta „Škola za život“.

Upute za postavljanje APN-a na tabletima

(upute se nalaze i u Kutku za roditelje i u Kutku za učenike)

Plaćanje produženog boravka

Autor: Administrator , 12. 10. 2020. 09:55

Objavljujemo tumačenje Gradskog ureda za obrazovanje vezano za plaćanje produženog boravka učenika za mjesec svibanj i lipanj u šk. godini 2019./2020.:

dopis Gradskog ureda Grada Zagreba

Poštovani roditelji, za sve eventualne nejasnoće obratite se Gradskom uredu za obrazovanje, Zagreb, Ilica 25.

HZJZ - preporuke i savjeti

Autor: Administrator , 25. 5. 2020. 11:11

Dodatne preporuke za vrtiće i škole (vrijede od 25.5.2020.)

Savjeti za roditelje (vrijede od 25.5.2020.)

Obavijest ravnateljice

Autor: Administrator , 11. 3. 2020. 19:58

Obavijest ravnateljice pročitajte na ovoj poveznici.

Osnovna škola Mate Lovraka Zagreb / Aleja Blaža Jurišića 13, HR-10040 Zagreb / www.os-mlovraka-zg.skole.hr / ured@os-mlovraka-zg.skole.hr