Eko projekti

24. rujna 2013. u školi je održano zanimljivo predavanje o pčelama. Pogledajte kako je bilo ...

DAN PLANETA ZEMLJE, 22. 4. 2013.

U sklopu obilježavanja ovogodišnjeg Dana planete Zemlje naši su učenici bili  vrijedni i kreativni u raznim područjima. Ove godine tema je bila OTPAD, te smo kroz razne akcije i radionice naučili kako raspolagati sa otpadom i na koji način možemo otpad koristiti u učionici.

Započeli smo sa akcijom čišćenja okoliša, proučili smo kako zbrinuti EE otpad,i tijekom cijele godine u sklopu radionica 5P projekta naučili kako reciklirati stari namještaj ili  stare tkanine za nove modne dodatke.

Prikupljali smo stari papir, plastične boce i stare baterije:

Koristili smo otpad u učionici:

I naravno, izradili smo naš eko kodeks od otpada.

Ovim radovima i akcijama pridružili smo se velikoj zajednici Eko škola u Litter Less Campaign, i za to smo dobili vrijedno priznanje.

S novim znanjem o otpadu veselimo se idućem Eko projektnom danu slijedeće godine!

PROLJETNO PRESAĐIVANJE BILJA

Obzirom da je ovogodišnje proljetno vrijeme nepredvidljivo učenici eko grupe započeli su eko radove sa proljetnim presađivanjem sobnog bilja koje će ukrašavati interijer naše škole.

PRIKUPLJANJE STAROG PAPIRA

Prošle školske godine sakupili smo 18 tona starog papira.

Time smo po količini sakupljenog starog papira bili treći u gradu Zagrebu,  te su naši učenici nagrađeni izletom koji im je pripremila Unijapapir d.d.

RECIKLIRANJE PAPIRA

Stari papir možemo ponovno koristiti za razne namijene. Jedan kreativan primjer ponovne upotrebe pokazali su učenici eko-grupe samostalnom izradom recikliranog papira.

Od recikliranog papira i prešanog cvijeća izrađivali su ukrasne sličice.