Rujan

Izložba likovnih  radova

Na natječaj za dječju likovnu izložbu „Čovjek čovjeku“ koju organizira Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića u Zlataru u sklopu kulturnih priredbi 54. manifestacije „Dani kajkavske riječi“, pristigla su 854 učenička rada iz 42 škole kajkavskog govornog područja. Za izložbu je odabrano 111 radova, 107 autora.

Izložba odabranih radova i podjela priznanja autorima i mentorima, održana je u Osnovnoj školi Ante Kovačića u Zlataru, 30. rujna u 10.30.

Iz naše škole odabrano je ukupno 11 likovnih radova. Dva rada su iz 4. d razreda čija je mentorica Gordana Maršić-Pisk, a ostali radovi su radovi učenika viših razreda čija je mentorica Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture. Učenica Katja Delić nagrađena je posebnom nagradom za svoj likovni rad.

Svečanosti su nazočili učenici 4. d: Marija Anđelina Glasnović i Kristijan Rodić. Leon Jozić iz 8. b s roditeljima i bratom također je posjetio izložbu. Otvorenju izložbe nazočile su i ravnateljica Alemka Pliestić, prof. i Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture.