Sigurnost na Internetu

Internet je značajan izvor informacija, među kojima ima vrlo korisnih ali i onih koje mogu biti opasne za djecu. Važno je da roditelji budu informirani o mogućnostima i opasnostima koje Internet donosi, a u razgovoru s djecom odrede pravila ponašanja i predostrožnosti kojih će se držati djeca i odrasli u obitelji. Stalan kontakt s djecom i razgovor s njima su najbolji savjeti za zaštitu djece na Internetu, baš kao i kod drugih problema s kojima se djeca mogu susresti.

Sadržaji vezani uz sigurnost mogu se pronaći na web stranicama:

www.carnet.hr/sigurnost,    www.cert.hr
sigurnost-na-internetu      nasilje-na-internetu
internet-mobitel-i-drustvene-mreze

Pogledajte film o opasnostima pri komunikaciji na internetu.

Savjete za roditelje i učenike pročitajte ovdje: za roditelje, za učenike.

Proučite i knjižicu Sigurnije na internetu.

Zajedno sa svojom djecom pročitajte savjete za male i malo veće te priručnik za roditelje.

Pogledajte i poučan film o sigurnosti djece na internetu.

Predavanje o sigurnosti na internetu održano na sjednici Vijeća roditelja 3.9.219.