> Robotika
ROBOTIKA

Robotika je znanost koja uključuje područja mehanike, elektronike, informatike i automatike.

Robotika se u OŠ Mate Lovraka provodi kroz nastavu izbornog predmeta koji predaje prof. Jelka Hrnjić i kroz radionice u Klubu mladih tehničara koje vodi vanjski suradnik prof. Ivica Kolarić.

U izbornom predmetu učenici uče Osnove robotike, a na radionicama se spremaju za razna natjecanja. Na natjecanjima sve više koristimo mobilne robote koji imaju sposobnost kretanja u prostoru.

Cilj nam je osmisliti slobodno vrijeme mladih i odabrati najbolje robotičare za međunarodna i svjetsko natjecanje.