Studeni

Inova mladi 2020.

Na ovogodišnjem natjecanju Inova mladi 2020. koje se unatoč teškim okolnostima održalo 20. put, našu školu su predstavljali učenici viših razreda i njihova mentorica Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture.
Za svoje kreacije nagrađeni smo s 11 brončanih odličja, 2 srebrna odličja i 2 zlatna odličja.
Bilo je tu 3D radova kao npr. Dvorac s obrambenim kulama ili Zabavni park, koji je bio prekriven gareži od požara, do Bakterija i virusa. Naša Gaby Čeh na natjecanju sudjeluje već osam godina. Petaši su bili jako vrijedni i oduševili su komisiju paunima izrađenim od plastelina. Neke učenice, kao Erika Erjavec iz 6. razreda ili Lena Ljubičić iz 5. razreda imale su više radova na natjecanju, tako su dobile i veći broj nagrada.
Organizatori su se, kao i svake godine, potrudili da natjecanje prođe u natjecateljskoj i lijepoj atmosferi.
Iskrene čestitke svim sudionicima natjecanja upućuje mentorica profesorica likovne kulture Bernadica Mažar. (pogledajte radove učenika ...)

Nagrađeni učenici “Tradicije i suvremenosti” 2020.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je: Nacionalni parkovi i biološka raznolikost Republike Hrvatske.

Objavljeni su rezultati likovnog natječaja Tradicija i suvremenost koji se održava već 20 godina. Zbog Covida 19 sve je bilo produženo kako bi učenici uspjeli završiti radove i sudjelovati u natječaju. Tako su neki učenici već završili školovanje u našoj školi.

Ove godine nagrađen je rad učenice KARLE KELLEK (8. d), a radovi sljedećih učenika su odabrani za skupnu izložbu: Mirele Martić Macić, (bivši 8. d), Lare Palić, Mihaela Pavića i Ivana Pejkovića iz 7. a. Njihova mentorica je Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture.
Čestitam svim sudionicima natječaja, a posebno nagrađenoj Karli i učenicima čiji su radovi odabrani za izložbu. (pogledajte radove učenika ...)

Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture

15.11. 2020. objavljeni su rezultati državnog literarnog natječaja NAPIŠI PJESMU O VUKOVARU I OSVOJI – BICIKL.

U velikoj konkurenciji pristiglih radova pjesmica (Zovem se Vukovar) učenice Patricije Gashi iz 6. c razreda osvojila je treće mjesto. Patricijina mentorica je profesorica Bernadica Mažar.

DABAR

I ove smo se godine uključili u međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja, poznato pod nazivom Dabar. Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.
U kategoriji KiloDabar (5. i 6. razred, 12 590 učenika) natjecalo se 5 naših petaša.
U kategoriji MegaDabar (7. i 8. razred, 8 285 učenika) natjecalo se 11 naših sedmaša i 5 osmaša. Ukupno 17 dječaka i 4 djevojčice.

Troje naših učenika nalazi se u 10% najboljih:
sedmaši David Pongrac, Franko Doričić i sedmašica Maja Unetić. Čestitamo!

Ako se želite pripremiti za natjecanje sljedeće godine ili vas samo zanimaju zadaci u čijem rješavanju su se okušali naši učenici, posjetite PseudoDabar, logirajte se svojim podacima za pristup eDnevniku (AAI@EDuHr-CARNet) i upišite se u e-kolegij PseudoDabar.

Iva Kovačević, profesorica informatike