Završen je, 20. po redu, natječaj u Iserlohnu u Njemačkoj, u kojem sudjeluju djeca hrvatskih korjena iz domovine i inozemstva.
U ovogodišnjem, jubilarnom, Međunarodnom likovno-literarnom natječaju Iserlohn–Essen–Orašje–Bjelovar–Zagreb na temu „Jezik – riječ, maska, ljubav, štit i mač”, sudjelovalo je 800 djece hrvatskog podrijetla iz 16 zemalja.

Zbog mjera i ograničenja radi sprječavanja širenja virusa, odabir najboljih radova malo je odgađan. Radovi su, kao i obično, postavljeni u Gradskoj galeriji Iserlohn gdje je žiri, nakon pomnog promatranja i stručne prosudbe, odabrao najbolje. Kao i uvijek, u žiriju su bili: Cornelija-Cofi Merkl, urednica u IKZ, Reiner Danne direktor gradske galerije i  dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole.

Iz naše škole sudjelovali su učenici viših razreda, pod mentorstvom Bernadice Mažar, profesorice likovne kulture.

Ana Bodrožić iz 5. c osvojila je 1. nagradu. Njen rad je Maska, rađen kombiniranom tehnikom.

Ivan Pejković iz 6. a osvojio je 3. nagradu za likovni rad Duga ljubavi, rađen temperama i flomasterom.

Za svoje radove dobili su diplome.

Ostali učenici: Antonela Pilić, 8. d, Antonija Glasnović, 8. d, Veronika Đurić, 8. b, Laura Filipec, 8. b, Cvita Malec, 8. b, Matija Budak, 8. b, Mikela Biorac, 8. c,  Betti Kukec, 6. d, Hanna Ocvirk, 6. a, Lara Smolić, 6. d, Ivona Kučiš, 5. e i Katarina Palić, 5. d,  dobili su zahvalnice za sudjelovanje u ovom lijepom i velikom natjecanju.

Čestitke upućujem svima njima.

Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture