Prosinac

Božićna radionica

U prostorima Posebnih razrednih odjela OŠ Mate Lovraka održana je božićna radionica.

Učenici Posebnih razrednih odjela u suradnji s roditeljima, učiteljima i pomoćnicima u nastavi izradili su božićne ukrase, družili se i ugodno proveli vrijeme u božićnoj atmosferi. Zajedničkim radom i kreativnim izražavanjem stvorili smo pregršt ukrasa koji će krasiti naše razrede i domove. Dio izrađenih ukrasa mogao se vidjeti i na božićnoj izložbi u auli škole.

Više o radionici možete pogledati na razrednim stranicama.

Učiteljice edukacijske rehabilitatorice: Ana Petrić Katulić i Valerija Boras

Likovni radovi

Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije, u prigodi 30. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, organizirao je natječaj literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola na okvirnu temu „Ja Domovinu imam“. Svečana promocija zbornika učeničkih radova bit će upriličena 13. prosinca 2022. godine u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu, u 18 sati.

U zbornik su uvršteni radovi naših sedmašica: Ane Hršak, Lene Ljubičić, Tene Tomić, Viktorije Marijanović i Mije Kadoić te našeg osmaša Gregora Klarića, a radovi Ane Hršak i Tene Tomić su i nagrađeni.

Učenici su radove radili i poslali na natječaj u prošloj školskoj godini pod voditeljstvom profesorice likovne kulture Bernadice Mažar.

(ovdje pogledajte radove ...)