Prva pomoć

šk. god. 2022./2023.

IZVANNASTAVNA AKTIVNOST - PRVA POMOĆ

U našoj školi tijekom šk. godine 2022./2023. održavala se INA-Prva pomoć kao dio programa Hrvatskog Crvenog križa. To je bio prvi susret naših učenika s Hrvatskim Crvenim križem te humanitarnim i volonterskim aktivnostima općenito.

Tijekom prvog polugodišta učenici su usvajali znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima, pravima djeteta te znanju i vještinama iz pružanja prve pomoći koje su jako važne za svakodnevni život.

Drugi dio obuke održao se u „Villi Rustici“- odmaralištu za djecu u Novom Vinodolskom. Tu su naši učenici usvajali nova znanja i vještine iz prve pomoći te uživali u šetnji uz more, druženju i upoznavanju novih prijatelja iz drugih škola. Nakon obuke, u školi su učenici sve još više puta uvježbavali.

U subotu, 4. ožujka 2023., održano je 24. po redu Općinsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa na 5 različitih lokacija. Mi smo sudjelovali na natjecanju u OŠ Antuna Gustava Matoša. U našoj ekipi su bili: Paula Cirimotić, Marija Karamatić, Marija Šaljan, Magdalena Glasnović, Marija Glasnović i Petar Ferenčak. Na kraju natjecanja naša ekipa zauzela je odlično treće mjesto, ali se nismo nažalost plasirali na daljnje natjecanje. U prilogu možete vidjeti fotografiju s obuke prve pomoći u Novom Vinodolskom.

Izvješće pripremila: prof. Lidija Kovačić Hren