> Robotika  > Natjecanja
Robotička natjecanja

Varaždin je domaćin 4. European RoboCupJuniora 2023.

ROBOCUP JUNIOR NATJECANJE AUSTRIJA Open (travanj, 2022.)

Završene su prijave za dosad najveće RoboCup Junior Croatia Open natjecanje (2022. g.)

10. ROBO CUP JUNIOR ZAGREB 2021. održan je u našoj školi od 7. do 9. svibnja 2021.

1. Europski talent festival robotike "Robostart – igrom do znanja", Varaždin, 29. veljače 2020.

RoboCup Junior održan je u našoj školi 14. i 15. prosinca 2019.:

prijavljeno 67 ekipa, oko 150 učenika i 50 mentora te roditelji u pratnji

(plakat, rezultati).

Uspjesi naših robotičara u 2019. godini

ROBOCUP SLOVENIA OPEN 2019. MARIBOR

RoboCup Junior Austria 2019

Državno natjecanje iz tehničke kulture 2019.

Robo Cup Junior 2018.

Sedam medalja za hrvatske robotičare u St. Petersburgu

Završen hrvatski festival robotike

Nastupilo je 170 natjecatelja svrstanih u  90 ekipa u pratnji 52 mentora. Ekipe su iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Italije, Rusije i Slovačke.

Nakon ovog nadmetanja naboljih mladih robotičara, Hrvatska ima poznate kapetane ekipa za svjetsko natjecanje ROBOCUP Junior 2018. koje će se održati u lipnju 2018. u Montrealu.

Jelka Hrnjić, prof.

Međunarodnog robotičkog festivala "RoboFinist" u Sankt-Peterburgu

1. kolo hrvatske lige robotičara u Zagrebu, 10.12.2016.

Otvoreno natjecanje RoboCup 2016. u Slovačkoj

Održano je 1. kolo Hrvatske lige robotičara - Hrvatskog robotičkog saveza 05.12.2015. u OŠ Mate Lovraka u Zagrebu. (više ...)

Pogledajte rezultate natjecanja.

Pročitajte o natjecanju na Školskom portalu i HRT magazinu.

ROBOCUP Junior 2015 - Kina

Međunarodno natjecanje u Slovačkoj od 17. do 19. travnja 2015.

3. kolo Hrvatske lige robotičara HRS-a – RoboCup Junior Supetar Open 2015.

2. kolo Hrvatske lige robotičara HRS-a – RoboCup Junior Dubrovnik Open 2015.

1. kolo Hrvatske lige robotičara u Varaždinu, 6.12.2014.

Više od 200 natjecatelja i preko 60-ak mentora iz Hrvatske, Slovenije i Slovačke sudjelovalo je 6.12.2014. na cjelodnevnom natjecanju RoboCupu Junior Open Varaždin 2014. u varaždinskoj gradskoj dvorani Graberje. 79 osnovnoškolskih i srednjoškolskih ekipa natjecalo se u 5 kategorija (prošle su godine sudjelovale 33 ekipe).

Tijekom godine održavaju se tri kola u kojima se natječu učenici od 3. razreda osnovne škole pa sve do 4. razreda srednje škole, a osvojeni bodovi se zbrajaju. Dva najbolja učenika iz svake kategorije ići će na svjetsko natjecanje koje će se održati iduće godine krajem srpnja u Kini.

( program natjecanja, članak u novinama, fotografije s natjecanja na stranicama Udruge "Robofreak")

ROBOCUP JUNIOR 2014.

U brazilskom gradu JoaoPessoaod 19. do 25.7. održano je svjetsko natjecanje u robotici RoboCup Junior 2014.

Hrvatsku su na ovom natjecanju predstavljale tri ekipe:

• Team HZTK Croatia u kategoriji Rescue A Primary, Roko Parać i Grgur Premec
  • Team Konto Croatia u kategoriji Rescue A Secondary, Matej Novosad i Filip Kuzminski
  • Team Croatianroboticassociation u kategoriji Rescue B, Ivan Kolarić i Janko Pribičević

Hrvatske ekipe bile su odlične u sve tri kategorije i osvojile su dva pehara, nakon  što je svaka od njih u četiri dana odvozila 10 vožnji.

Osnovnoškolska ekipa HZTK Croatia u sastavu Roko Parać i Grgur Premec, mentorica Jelka Hrnjić,  osvojila je 2. mjesto u supertimovima u kategoriji Rescue A Primary, a srednjoškolska ekipa Croatianroboticassociation u sastavu Ivan Kolarić i Janko Pribičević, mentor Ivica Kolarić, osvojila je  3. mjesto u kategoriji Rescue B.

Srednjoškolska ekipa Konto Croatia u najjačoj i najbrojnijoj konkurenciji plasirala se na odlično 6. mjesto. Poslije Nijemaca to je u ovoj kategoriji najuspješniji europski tim. (više ...)

Na postignutom uspjehu učenicima i mentorima čestitao je i Predsjednik Josipović (pročitajte).

ROBOCUP AUSTRIA OPEN

U Beču je od 26.-27.4.2014. održano međunarodno natjecanje u robotici na kojem su sudjelovali natjecatelji iz Slovenije, Slovačke, Italije, Portugala, Irana, Egipta, Hrvatske i naravno Austrije.

Hrvatska je na natjecanje prijavila 15 ekipa, od toga 8 osnovnoškolskih u kategoriju Rescue A Primary, 6 srednjoškolskih u kategoriju Rescue A Secondary i 1 srednjoškolsku u kategoriji Rescue B. Hrvatski su se robotičari vratili kući sa 7 medalja.

Ekipa u kojoj je bio i učenik naše škole Jurica Jerinić iz 5.a osvojila je 4. mjesto.

Srednjoškolci, nekada također učenici naše škole, također su postigli odličan uspjeh: ekipa Lane Kovačević 1. mjesto, ekipa Kristijana Džamonje 4. mjesto.

UČENICI 5.a RAZREDA PRVI U KATEGORIJI MOBILNI ROBOT

U subotu, 25.siječnja 2014. održan je sedmi Robokup u OŠ Dobriše Cesarića.

ROBOCUP ZAGREB OPEN - 1. KOLO HRVATSKE LIGE ROBOTIČARA 7.12.2013.

U subotu, 7.12.2013. u OŠ Mate Lovraka održano je natjecanje RoboCup Zagreb Open - 1.kolo Hrvatske lige robotičara.
Više o natjecanju u izvješću ....

rezultati po kategorijama:

ALKA

RESCUE A PRIMARY (osnovne škole)

RESCUE A SECONDARY (srednje škole)

RESCUE B

RESCUE odrasli

O natjecanjima u šk. god. 2012./2013., 2011./2012. i 2010./2011. pročitajte ovdje.