Lipanj

Ove godine naša škola je dobila nekoliko Nacionalnih oznaka kvalitete zahvaljujući učenicima i učiteljicama koje su sudjelovale u nekoliko eTwinning projekata ove i prošle školske godine. Na stranici projekata doznajte tko je sve nagrađen.

Dora i Plavi mačak

U našem razredu baš svi znaju koliko Dora Horvat voli likovni! Svaki slobodni trenutak Dora slika, crta ili nešto izrezuje iz kolaža i  stvara pravo malo umjetničko djelo. Tako je naša Dora prošle školske godine naslikala mačka u projektu "U svijetu likovnih umjetnika 3" po uzoru na finsku slikaricu J. Virtanen.
Čitajući lektiru Z. Baloga, Nevidljiva Iva, Dora je nastavila raditi na slici i izrazila bojama i kolaž papirom pjesmu Radni dan jednoga mačka.
Likovni rad je na 3. Balogijadi odabran za novo izdanje zbirke pjesama Nevidljiva Iva, te se nalazi uz ovu šaljivu pjesmu o mačku. Za Doru je to bilo veliko iznenađenje i veselje! U iščekivanju novog izdanja Nevidljive Ive, dočekali smo i vijest kako će baš Dorin plavi mačak biti naslovnica novog izdanja Nevidljive Ive!

Dora je pokazala kako za uspjeh nije dovoljno biti samo nadarena već vrijedna i ustrajna! Bravo Dora!

Dorina razrednica,

Gordana Maršić - Pisk, učiteljica mentor

Radioamateri

Mladi radioamateri ZSCB-a Dubrava, učenici 5. e razreda i dva učenika trećeg razreda osvojili su svaki po 3 zlatna odličja i 1 pehar zbog uspostavljanja većeg broja radioveza. Učenici su bili pod vodstvom predsjednika kluba Jasipa Mužine i učiteljice Ružice Mijatović.

Završna priredba

U ponedjeljak 20.6.2022.godine održana je završna priredba učenika 8.razreda Posebnog razrednog odjela. Prvi put nakon dugo godina PRO je pohađalo 9 učenika iste generacije. Njih 9 sada odlazi na daljnje školovanje u neke druge ustanove, a priredbom su se oprostili od škole i učitelja s kojima su proveli zadnjih 8 godina.

Priredba je započela srdačnom dobrodošlicom svim okupljenim roditeljima i profesorima. Nakon toga prikazali su se igrokazi i recitacije koje su učenici uz pomoć svojih učitelja prethodno snimili. Na samom kraju dodijeljeni su simbolični pokloni kao uspomena na boravak u OŠ Mate Lovraka.

Sa suzom u oku oprostili smo se od svojih osmaša i zaželjeli im sreću u novim školama!

Valerija Boras – učitelj edukacijski rehabilitator

DAN SPORTA

U petak, 10.06.2022., uoči kraja nastavne godine u našoj školi organizirali smo Sportski dan. S natjecanjem smo počeli u 9 sati, a završili oko 11 sati. Svi učenici razredne nastave natjecali su se u štafetnim igrama:

a ) štafeta s predavanjem loptice za tenis pomoću plastične čaše

b ) štafeta s provlačenjem kroz obruč i stavljanjem u plastičnu posudu

c ) štafeta s unožnim poskocima s loptom između nogu

d ) štafeta s preskokom elastične gume te provlačenjem kroz obruč i na kraju
             složi rečenicu: VOLIM SPORT!

Na kraju sportskog natjecanja neki su učenici bili sretni zbog pobjede, neki manje sretni, ali ono što je najbitnije Sportski dan prošao je u zajedništvu, veselju i općem dobrom raspoloženju. Kako nam je bilo, pogledajte na fotografijama.

Voditelj: Gordana Pleško

Balogijada

17. 6. 2022. u rodnom mjestu Zvonimira Baloga odžana je završna svečanost 4. krasnoslovno-scenske i likovne Balogijade, manifestacije posvećene Zvonimiru Balogu. U likovnom dijelu su sudjelovali i učenici naše škole. Tema ovogodišnjeg likovnog natječaja je Balogova zbirka Veseli zemljopis

Prigodna izložba organizirana je u OŠ Sveti Petar Čvrstec, gdje je Zvonimir Balog radio kao učitelj likovne kulture.

Nagrađeni su radovi Maje Unetić iz 8. a i Petra Ferenčaka iz 7. d.
Za izložbu su odabrani r
adovi Mare LjubičićFranka Doričića iz 8. b te Lucije Jurišić iz 6. a.

Svečanosti su nazočili Maja i njezin tata, Petar sa svojim roditeljima, ravnateljica A. Pliestić i mentorica B. Mažar. Likovni radovi će biti izloženi ovoga ljeta i u NP Krka, a vi ih možete pogledati ovdje.

Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture

Paška čipka

15. lipnja 2022. objavljeni su pobjednici likovnog natječaja Hrvatski tradicijski motivi, nakladničke kuće Element.
Žiri je odabrao 12 radova koji će krasiti Elementov kalendar 2023.
Među odabranima je i rad naše učenice Ane Filić iz 8.d razreda. Ana je nacrtala motiv paške čipke u tehnici flomaster pod mentorstvom
profesorice likovne kulture Bernadice Mažar.