Svibanj

Balogijada

Na 5. Balogijadi, likovno-krasnoslovnom natjecanju posvećenom Zvonimiru Balogu, našu školu predstavljali su učenici: Dunja Horvat, 5. a, Elena Glasnović, 6. b, Marko Matić, 6. d i Gabriela Borić, 8. d razred. Njihova mentorica je profesorica likovne kulture,  Bernadica Mažar. Tema natječaja bila je ilustracija pjesmica Zvonimira Baloga iz zbirke Jednooki Džek.

Nagrađeni su radovi Dunje Horvat (ilustracija pjesme Intervju s mojom lijevom nogom) i Gabriele  Borić (ilustracija pjesme Pjesmu treba početi).

Za izložbu su odabrani radovi Elene Glasnović (ilustracija pjesme Kojim je šeširima najbolje) i Gabriele Borić (Kad gledajući cvijet).

Svima učenicima bit će uručene nagrade i priznanja na svečanosti koja će se održati 7. lipnja 2023. u rodnom mjestu Zvonimira Baloga, Svetom Petru Čvrstecu.

Inova – mladi 2023.

24. 5. 2023. održana je svečana završnica Inova – mladi 2023. na kojoj su učenicima dodijeljene nagrade za inovativne radove čija je izložba održana 6. svibnja 2023. Našu školu sa svojim inovativnim likovnim radovima predstavljali su učenici petih i osmih razreda pod mentorstvom Bernadice Mažar, profesorice likovne kulture.

Jakov Smoljak i Tina Smoljak iz 5. b razreda za svoje neobične leptire nagrađeni su zlatnom medaljom.

Zlatnu medalju osvojila je Ana Bodrožić iz 8. c razreda, za rad Vukovar, mjesto posebnog pijeteta domovinskoga rata. I Ivona Kučiš iz 8. e osvojila je zlatnu medalju za Vrčić oblikovan glinamolom i obojan akrilnom bojom te ukrašen čipkom.

Srebrnu medalju za svoj rad Ptica, osvojila je Dunja Horvat iz 5. a.

Srebrnu medalju osvojili su i Božo Bajan i Mihael Družinec Prugovečki iz 8. e, za svoj rad Božićni patuljak, napravljen od prirodnih i otpadnih materijala.

Srebrnu medalju osvojila je i Paula Cirimotić, 8. e za svoj rad Križ.

Ana Bodrožić je za svoju uporabno dekorativnu torbicu osvojila brončanu medalju kao i Marija Šaljan iz 8. c za svoj rad Božićni anđeo.

Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture

Klokan bez granica