Natjecanje DABAR 1. obavijest

Autor: Iva Kovačević, 24. 10. 2019.

Hrvatska, kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) i ove godine organizira natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom.
Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju", Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNETa.

Svi učenici koji žele sudjelovati trebaju se javiti profesoricama informatike: Nedi Matković, Jelki Hrnjić, Maji Lozar ili Ivi Kovačević do 31. 10. 2019. i donijeti potpisanu suglasnost roditelja.

Natjecanje ćemo održati u informatičkoj učionici u utorak 12.11., prije odnosno poslije nastave (točno vrijeme objavit ćemo po završetku prijava).

Zadatke za vježbanje prije natjecanja pronaći ćete na PseudoDabru.  Na ovoj se stranici trebate prijaviti svojim AAI@EduHr (CATNet - HUSO) korisničkim računom ( @skole.hr) i potražiti e-kolegij Pseudo Dabar. Ako nemate korisnički račun, javite se profesorici informatike I. Kovačević.