Božićni program

Autor: Administrator , 11. 12. 2017.

Hrvatsko kulturno prosvjetno društvo Bosiljak održat će prigodni božićni program u OŠ Mate Lovraka, u srijedu, 20. prosinca 2017. u 18.00 sati, u dvorani škole.

Pozivamo Vas da svojom nazočnošću uveličate ovaj poseban događaj, kako bismo svi zajedno uživali u bogatstvu hrvatske narodne tradicije koja se brižno i s ljubavlju čuva  na području Dubrave!

HKPD Bosiljak djeluje u zagrebačkom podsljemenskom naselju Čučerje koje pripada najsjevernijem dijelu gradske četvrti Gornja Dubrava. Osnovano je davne 1895. godine, što znači da djeluje preko 120 godina. Njeguje i čuva tradicijsku kulturnu baštinu prigorskog kraja. Svi rekviziti, instrumenti i nošnje koje se koriste na nastupima su originalne rukotvorine.

Sa svojim programima obišli su Hrvatsku i Europu. U radu HKPD Bosiljak sudjeluje i naša učiteljica Nikolina Šturlić, licencirana učiteljica dječjeg folklora.