Studeni

Terenska nastava u Maksimiru

Autor: Administrator , 29. 11. 2023.

Učenici 5. c i 5. d razreda krenuli su pješice zajedno sa svojim razrednicama i pratiteljicom 8. studenoga 2023. u 9:45 ispred škole na terensku nastavu u Maksimir, Zoološki vrt Grada Zagreba.

U Zoološkom vrtu učenici su vidjeli razne vrste sisavaca, ptica, riba, vodozemaca i gmazova.
Vidjeli su: zebre, deve, ljame, tapire, majmune, vukove, lavove, leoparde, antilope, alpake, nojeve, čimpanze, papige, merkate, mungose, morske lavove...
Posjetili su i Tropsku kuću u kojoj su vidjeli razne vrste zmija, šišmiša i krokodila.
Poslije razgledavanja uslijedila je edukativna radionica, za svaki razred posebno, na kojoj su učenici dodatno proširili svoje znanje o životinjama i imali su priliku dodirnuti zmiju. Učenici su bili oduševljeni izletom, a učenica Nikolina Ramaj napisala je pjesmu inspirirana parkom Masksimir. Uslijedio je povratak pješice prema školi. Učenici su stigli ispred škole u 15:30, a zatim su krenuli svojim kućama.

Željka Jukić, prof. hrvatskog jezika