Studeni

Kestenijada

Autor: Administrator , 24. 11. 2023.

U mjesecu studenom uživali smo u okusima i mirisima jeseni. Učenici posebnih razrednih odjela zajedno s učiteljicama edukacijskim rehabilitatoricama i pomoćnicima u nastavu sudjelovali su u aktivnosti Kestenijada u Lovraku koja se odvijala u parku škole.

Dok smo učili o kestenima, kakvog su oblika, gdje raste kesten, kakve je boje, okusa, veličine, tvrdoće, naš domar je pekao kestene. Nestrpljivo smo čekali probati ih jer se fini miris širio parkom, a i čulo se pucketanje kestena. Prije nego što smo počeli jesti znali smo da ih treba oguliti i malo ohladiti.

Uz vodstvo odraslih osoba neki od nas okušali su se u pečenju kestena pazeći da se ne opečemo. Osim što smo učili o kestenima i degustirali ih, igrali smo se i zabavljali na dječjim spravama u parku.

Cilj ove aktivnosti bio je upoznati se s plodovima jeseni i kestenom kroz sva naša osjetila. Uz to, cilj je bio jačanje socijalnih odnosa i socijalizacija.

Jedan djelić atmosfere tog dana možete pogledati u galeriji slika.

Ana Marija Rorić, edukatorica-rehabilitatorica