Knjigu darujmo, djecu obradujmo

Autor: Administrator , 10. 2. 2017.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Knjižnica Osnovne škole Mate Lovraka organizira akciju Knjigu darujmo, djecu obradujmo, riječ je o akciji darivanja knjiga (slikovnica, stripova, filmova) u okviru svojih aktivnosti koje bi obilježile Dan škole 17. ožujka 2017. Akcija bi započela 14. veljače 2017., na Valentinovo, kad se ujedno obilježava i Međunarodni dan darivanja knjiga.

Molimo Vas da svoju ljubav prema knjigama i prema školskoj knjižnici iskažete darivanjem knjiga koje ste pročitali i vama više nisu potrebne, a bile bi korisne našim učenicima za obveznu i izbornu lektiru. Pri tome mislimo na izdanja tiskana od 2000. godine do danas. Knjige trebaju biti uredne i imati sve stranice kako bi u njihovom čitanju učenici zaista mogli uživati. Popis lektirnih naslova objavljen je na web-stranici naše škole.

Ideja je da knjige učenici donesu u školu i predaju razredniku ili učiteljici. U unutrašnjosti knjige treba napisati posvetu. Primjerice, ovu knjigu školskoj knjižnici poklanja to i to dijete ...

K tome, voljeli bismo prikupiti i neka stara izdanja knjiga Mate Lovraka koja bismo koristili za prigodne izložbe. Svima vama koji ste voljni odreći se neke knjige (ali i nekog filma ili stripa!) u korist učenika ove škole, iskreno zahvaljujemo.

Knjižničari

Popis lektirnih naslova.pdf