DELF

Autor: Administrator , 1. 12. 2015.

Započela je prijava učenika 7. razreda za polaganje ispita iz francuskog jezika i stjecanje diplome Delf.

DELF (Diplôme d'Études en Langue Française) je diploma francuskog jezika koju izdaje francusko Ministarstvo obrazovanja.

Školski DELF (DELF scolaire) namijenjen je učenicima od 12 do 18 godina u osnovnim i srednjim školama i čini integralni dio nastave.

✔ Ova diploma omogućuje službeno priznavanje razine francuskog jezika i priznata je u cijelom svijetu.

✔ Postoje 4 razine (A1, A2, B1 i B2) koje odgovaraju stupnjevima Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike.

DELF scolaire u Hrvatskoj

✔ Organizacija ispita školskog DELF-a regulirana je ugovorom između Francuskog veleposlanstva i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH.

✔ Svaka škola koja nudi nastavu francuskog jezika može prijaviti učenike.

✔ Od 2006. godine, blizu 7000 učenika dobilo je diplomu u Hrvatskoj. Postotak uspješnosti viši je od 95 %.

I u našoj se školi već sedmu godinu zaredom organizira polaganje tog ispita, pa će tako i ove godine naši sedmaši polagati A1 razinu.

Kako se prijaviti za polaganje ispita DELF scolaire?

✔ Trebate se raspitati kod profesora francuskog jezika ili u Veleposlanstvu Francuske u Hrvatskoj.

80 kn po kandidatu

✔ Upis: prosinac
   kolektivni ispiti: A1 i B1 : 22.02.2016. / A2 i B2 : 23.02.2016.
   individualni ispiti: ožujak i travanj
   rezultati: svibanj

Zašto polagati DELF scolaire?

DELF je međunarodno priznata diploma koja vrijedi cijeli život / prednost u životopisu / korisna je za traženje posla / omogućuje vrednovanje naučenoga / služi kao pedagoški cilj u nastavi te povećava motivaciju.